Späť

Prečo je dobré mať denim košeľu

29. október 2015

Tak ako aj biela a čierna košeľa patria medzi univerzálny kúsok, platí to aj u denim košeli. Preto by rozhodne nemala chýbať vo vašom šatníku.


Ešte pred tým než rozoberieme dámsku denim košeľu dopodrobna, je dobré vedieť, kto ako prvý prišiel s denim. Nebol to nik iný, než Levi Strauss, ktorý pred mnohými rokmi založil firmu Levi´s. Dodnes sa predávajú modely tejto značky a nejedna slečna, pani či madam vlastní rifle značky Levis, prípadne aj iné trendové oblečenie. 
Denim košeľa
Vymeňte biele tričko za denim košeľu

Každé ráno stojíte pred skriňou a vravíte si: „nemám si čo obliecť“. Ak nič kreatívne zo svojho šatníka nevykúzlite, väčšinou siahnete po klasickom bielom tričku, dobrých džínsoch a kvalitnej značkovej kabelke. Aj svetoznámy módny návrhár Karl Lagerfeld sa pri jednom z rozhovorov vyjadril: „Každá žena potrebuje krásnu košeľu, dobré tričko, kvalitnú bundu a dokonalé rifle. Plus ešte jedna dobrá sukňa môže byť“. A prečo by tou krásnou dámskou košeľou nemohla byť práve denim košeľa, v ktorej sa budete cítiť nielen úžasne a pohodlne, ale navyše budete zaručene trendy. A to Slovenky chcú byť! Stačí ak vymeníte biele tričko za denim košeľu a je to. 
Denim košeľa
Ako nosiť denim košeľu

A čo si k nej okrem dokonalých riflí vziať? Vyberať budete mať naozaj z čoho. Košeľu môžete nosiť na mnoho spôsobov. Napríklad ju vôbec nezapínajte a vezmite si pod ňu tričko s pásikmi alebo ju zastrčte do nohavíc, prípadne do sukne, čím sa zvýrazní váš dokonalý pás. Ak si necháte pár gombíkov rozopnutých, čím vytvoríte výstrih, stanete sa tak neodolateľnou. Naopak klasický typ nosenia, t.j. košeľa zapnutá až ku krku, bude vyzerať dobre napríklad so sakom alebo svetríkom. Voľnejšie denim dámske košele vedia pekne zamaskovať malé nedostatky, takže sa ich nemusia báť ani plnoštíhle ženy. A nielen saká, ale aj kardigány, rôzne farebné svetríky, či chlpaté vestičky budú v kombinácií s touto košeľou vyzerať veľmi dobre. 
Denim košeľa

Denim košeľa

Nebojte sa vzorov

V prípade, ak by vás nudila klasická rifľovina, vyberajte z tých so vzormi. Veľmi dobre vyzerajú dámske denim košele s potlačou hviezdičiek, bodiek, srdiečok, pásikov, s kamienkovou aplikáciou na ramenách, golieri alebo s rôznymi nášivkami. Nezabúdajte však na to, že ak zvolíte takýto typ dámskej košele, ide o výrazný kúsok. Preto to s kombinovaním nepreháňajte. Už dávno neplatí, že mixovanie rôznych rifľovín je tabu. Nebojte sa obliecť celá do rifľoviny, od hlavy až po päty. Dnes sa to nosí a tomuto hitu dokonca prepadli aj známe celebrity, ako je Rihanna, Gwen Stefani, Kendal Jenner, Jessica Alba, Kim Kardashian, Miranda Kerr a pod. Chce to len trochu citu a hravosti, aby výsledok nepôsobil príliš prekombinovane alebo lacno. 
Denim košeľa

Text a foto: Vladimíra Falatová z blogu vladiesblog.blogspot.sk, pixabay

Tagy

denim košeľa dámska košeľa Levis Levi Strauss Karl Lagerfeld