Späť

Rolák – horúci trend, ktorý dobýva naše šatníky

20. november 2015

Áno, aj dnes tu máme trendové módne oblečenie, o ktorom sa hovorí viac ako inokedy. Týmto módnym kúskom je momentálne často z každej strany spomínaný rolák. Vždy tu medzi nami bol a vždy aj bude, ale v poslednom čase je viac na výslní a dôkazom je aj jeho popularita v obchodoch. Rolák dokáže byť dokonalou náhradou inak vami pravidelne používaných vecí ako sú blúzky, košeľa a pulóvre s véčkovym, okrúhlym, hranatým alebo lodičkovým výstrihom. V prípade farieb dominujú čierna, sivá, hnedá, koňaková, biela, tmavozelená a vínovočervená. Ak ste zásadne proti rolákom, určite robíte chybu.


Roláky vám musia sadnúť ako uliate

Rolák vám musí sadnúť ako uliaty

Hoci sú v obchodoch k dispozícii a krásne sa vynímajú na vešiakoch obchodných reťazcov, neznamená to ešte, že vám aj správne padnú ako uliate. Aj tu predsa platí, že nie je rolák ako rolák a ten pravý vám musí sadnúť čo najlepšie. Nie každá sa stotožňuje s rolákom, ktorého vrchná časť nesedí tak ako má. Samá charakteristika hovorí, že je to sveter, ktorý má vysoký a priliehavý golier, a teda, nie všetci milujú rolák, ktorý nakoniec nie je vôbec obtiahnutý. Niektoré sú po určitom čase voľné, neforemné a padajú im goliere. Práve spomínaný golier by mal pekne obopínať váš krk a pevne držať svoj tvar. V tomto prípade sa však nebavíme o pulóvroch so šálovým golierom. Dobre padnúci rolák pôsobí viac žensky a príťažlivo. Myslite na to pri výbere! Ten beztvárny z vás zase robí takú nemastnú/neslanú a aj to je dôvod, prečo väčšinu z vás odrádza. Preto je vždy dôležité roláky skúšať a nespoliehať sa len na veľkosť konkrétneho obchodu, kde vám vždy všetko sadne. Taktiež dôležité pri výbere roláka je, aby vás neškrtil. Rozhodne zaváži aj jeho materiál, pretože častým obliekaním sa vám môže stať, že golier si neudrží ten pôvodný pevný tvar a roztiahne sa do všetkých strán. Výborným riešením je nájsť si rolák, ktorého golier má na boku gombíky. Tie umožnia ľahkú manipuláciu pri obliekaní a vyzliekaní, čiže nie je potrebné ho znova rozťahovať. Ďalším praktickým plusom je, že sa vám neobtrie make-up alebo sa vám nepostrapatí váš účes.


Aké roláky mať doma?

Najlepšie mať aspoň jeden v každej farbe a k tomu navyše nejaký pruhovaný, spravidla čiernobiely. Samozrejme aj roláky bývajú nápadité a určite rafinovaným riešením môže byť napríklad to, že práve ten váš má priesvitné pásiky na rukávoch, prípadne celé rukávy sú ozdobené čipkou. Takýto sa ideálne hodí aj na párty a vôbec pritom nevadí, že máte rolák, ktorý je mnohými aj zatracovaný. V prípade tohto zvršku vedzte, že aj tento módny kúsok pôsobí na mužov veľmi žensky. Práve rolák v nich môže prebúdzať fantázie o vašej osobe. Dokážete v ňom pôsobiť záhadne a tajomne, čo v mužoch vyvoláva rôzne otázniky o vašej osobe.

Roláky

K čomu ich nosiť?

Akou hriešne dobrou kombináciou môžete zabodovať u opačného pohlavia? Skúste čierny rolák, ktorého golier je zdobený kovovou aplikáciou. Spojte ho so zvonovou kratšou rifľovou sukňou a k tomu si obujte čierne semišové čižmy nad kolená. Odlišne budete pôsobiť, ak si zadovážite sivé rolákové šaty, cez ktoré si prehodíte trendovú kožušinu v telových odtieňoch a rozhodnete sa pre súčasnú módnu vychytávku, a to špicatú členkovú obuv na tenkom podpätku.Roláky

Výhody roláka

Jednoznačne vás dokáže u krku zahriať. Takže, ak si náhodou doma zabudnete šál, tak to vôbec nevadí, pretože aj tak budete v teple. Tento kúsok odevu si však nemôžu dovoliť ženy, ktoré nemajú pevnú kožu na krku, pretože rolák upozorní na tento ich nedostatok a ešte viac ho môže zdeformovať. Taktiež je riskantné ho použiť, ak majú dámy kratší krk.
Roláky
Aj celebrity ako krásna modelka Kendall Jenner alebo talentovaná speváčka a herečka Selena Gomez nosia roláky, tak ako ste sa rozhodli vy?


Text a foto: Pubo

Tagy

rolák Kendall Jenner Selena Gomez