Späť

PARKA S NAMI VŽDY A VŠADE

08. december 2015

Milujú ju všetci, ženy, muži a dokonca aj blogeri, ktorí mnohokrát udávajú trendy.


V slovenských uliciach ju väčšinou vidíte vo vojenskej zelenej farbe, v čiernej, hnedej alebo v odtieňoch béžovej. Najviac obľúbená je v dĺžke po kolená a spravidla s kapucňou. Zdobiť ju môžu veľké vrecká, rôzne praktické malé bočné vrecká a/alebo sťahovanie v páse šnúrkou s plastovou alebo kovovou koncovkou, ktorá môže parku urobiť ešte zaujímavejšou. Ako iné funkčné bundy, tak aj parka môže byť vybavená charakteristickými vlastnosťami, ktorými sú nepremokavosť a odolnosť voči vetru. A hoci klasika je dobrá, parka ide tiež s dobou. Aby bola trendová, prechádza aj ona rôznymi štádiami vývoja, či už ide o jej tvar alebo o moderné materiály, z ktorých sa vyrába.

K čomu parku nosiť?

Tento módny kúsok sa má v láske s akýmkoľvek oblečením a dobre mu to ladí aj s rôznymi štýlmi. O tom vás vždy presvedčia obrázky na Instagrame, či Pintereste, ako aj od blogeriek s jedinečným a podmanivým štýlom ako napríklad Chiara Ferragni z blogu The blonde salad, či Luanna Perez-Garreaudz z blogu Le-happy.

V jednoduchosti je krása
Parka
Ak je váš štýl synonymom minimalizmu a uvoľnenosti, oblečte si svoju parku k čiernym džínsom na traky a k jednofarebnému svetru. Keďže je už vonku chladnejšie, prihoďte si na hlavu vlnenú čiapku s brmbolcom a obviažte si krk moderným mega šálom.

Do hôr štýlovo
Parka
Vybrali ste sa s priateľmi na chalupu do hôr? Ideálnym riešením ako byť v teple je určite prešívaná parka s kapucňou, ktorá je zdobená bohatou kožušinou. Nezabudnite na vyhovujúcu obuv. A keďže chcete pôsobiť štýlovo aj na horách, skúste sa celé zahaliť do bielej.

So značkou Wrangler módne a bezpečne
Parka
Módnu značku Wrangler definuje štýlovosť a funkčnosť a týmito vlastnosťami sa pýši aj parka práve od nich. Ich parka vás po celý čas dokáže uchrániť pred upršaným počasím a v chladnom prostredí vám zároveň poskytne príjemné teplo. Hoci to tak nevyzerá, jedinečnou výhodou parky od Wrangler je jej ľahkosť pri nosení.

Mixujte štýly
Parka
Máte jeden štýl, ktorý je vášmu srdcu blízky? Čo keby ste ho už dnes skúsili skombinovať s iným štýlom? Móda je o experimentovaní, tak začnite objavovať jej krásu a zmiešajte váš elegantný štýl so štýlom, ktorý vám je vzdialený – namiesto elegantnej členkovej obuvi si dajte tenisky.

Parku nosia aj muži

Parka
Nielen ženy sú posadnuté parkou, ale aj muži vedia, čo je pre nich dobré. Preto tiež radi nosia tento vrchný odev, spravidla k džínsom a k svetru, prípadne ku károvanej košeli.

Vedeli ste?

Parku si pôvodne obliekali obyvatelia arktickej časti Severnej Ameriky.

Tip: Veľmi moderná je parka, ktorej kapucňa má kožušinu výraznej farby – parka vojenskej zelenej farby a oranžová alebo kobaltová kožušina na jej kapucni. A ak máte radi denim, vo vašom prípade jednoznačne vyhráva džínsová parka, ktorá môže byť ozdobou tejto zimy.

Naším jasným favoritom je zaručene parka a pevne veríme, že už aj vašim.


Text a foto: Pubo, archív

Tagy

Parka Wrangler buda