Späť

Zima s trendy kabátom, či bundou nemá šancu

04. január 2016

Veľkou dominantou zimných outfitov je určite dobre padnúci kabát, či bunda. Nemajú len praktický, funkčný význam, ale prostredníctvom nich chceme v zime zapôsobiť. Každý rok sa naháňame pre nový kabát alebo novú bundu, vďaka ktorej zažiarime, vynikneme, zapôsobíme. Nestačí nám len jeden kabát, či bunda z praktického hľadiska. Želáme si ich mať niekoľko, aby sme ich mohli každý deň, respektíve čo najčastejšie obmieňať. Po prezretí svojho preplneného šatníka skonštatujeme, že ešte nemáme kabát v bordovej farbe, ktorá je naozaj trendy farba tejto sezóny. Tiež chceme dlhý kabát, aby sme pod neho schovali dlhé svetre. Zišiel by sa nám aj krátky kabát v peknej farbe, keďže tých v základných farbách máme dosť. Pri ďalšom zamyslení sa skonštatujeme, že nemáme v šatníku nejakú fajn bundu, ktorú by sme si vzali do mesta na nákupy, prechádzku so psom (veď aj vtedy treba vyzerať štýlovo) alebo ktorá by nás zahriala na vianočných trhoch. Fajn. Teraz vieme, čo chceme a približne v akej farbe. Začneme sporiť, hladovať, len aby sme si kúpili tú krásnu snehobielu bundu, ktorú obdivujeme každý deň vo výklade, prípadne ju obdivujeme v eshope s oblečením. Nasporili sme a ide sa nakupovať. Predtým však ešte zopár dobrých rád.

Dámske bundy a kabáty

Zimná investícia sa oplatí

Do dobrého kabáta na zimu sa určite oplatí investovať, čo sa vám neskôr aj vyplatí. Aktuálne obchody ponúkajú naozaj nespočetné množstvo kabátov rôznych strihov a farieb. Stačí sa len rozhliadnuť a mať nos na ten správny kabát. Postave budú lichotivé predovšetkým kabáty, ktoré sa sťahujú v páse opaskom. Oversize kabáty si môžu dovoliť vyššie a štíhlejšie ženy. Naopak, oblúkom by sa im mali vyhýbať ženy, ktoré sú plnších tvarov a sú nízke, pretože ešte viac by ich to rozširovalo a ubíjalo k zemi, a to nechceme. Kabát by nemal byť ani príliš veľký ani tesný, mal by vám sedieť presne na mieru. 

Dámske bundy a kabáty

Kombinujeme s kabátom 

V prípade, ak si vezmete kabát, nemusíte byť hneď za elegantnú divu. Okrem toho, že bude skvelo vyzerať s vysokými, či členkovými čižmami, skvelo si rozumie aj s teniskami. Samozrejme, len v prípade, ak si vezmete kožené tenisky a nie platinové! Chcete byť predsa štýlová a nie mať premočené nohy a špinavé tenisky. Nelámte si hlavu ani nad tým, či si ku kabátu obliecť midi vypasovanú sukňu, skinny rifle, kožené nohavice, rifle v rôznych farbách (v prípade kabáta s neutrálnou farbou), či boyfriend džínsy. Kombinujte, ale s citom. Stavte na jednoduchosť, ktorou nič nepokazíte, naopak, prekombinovanosť sa už nenosí. 

Dámske bundy a kabáty

Mráz nemá šancu

V chladné dni, keď nám mráz zalieza pod kožu, je najvyšší čas sa obrniť bundou, ktorá dostatočne zahreje a vďaka ktorej sa budete cítiť maximálne pohodlne. Zahoďte predsudok, že tieto bundy patria len do hôr, na chatu alebo na lyžovačku. Dnes nájdete v obchodoch hotové klenoty. Nemusíte sa obzerať len po neutrálnych farbách, akými sú šedá, hnedá, čierna, či biela. Poobzerajte sa napríklad po vínovej, horčicovožltej alebo kráľovskymodrej farbe. Vybrať si môžete taktiež z prešívaných búnd, búnd s opaskom, či bez, s niekoľkými zipsami, ktoré poslúžia ako skvelý doplnok a bunda tak naberie správny šmrnc. 

Dámske bundy a kabáty

Štýlová aj v bunde 

Tak ako pri kabátoch, tak aj tu platí pravidlo, že dôležitý je strih. Bunda by vám nemala byť príliš voľná, ale ani príliš tesná. Nezabúdajte nechať miesto (priestor) aj peknému svetríku. Bundu môžete nosiť takmer kamkoľvek, okrem spoločenských udalostí aj na ples. V takom prípade sa jej maximálne vyhnite a vezmite si vhodný kabátik alebo pekný kožúšok. Dobre vyzerať nebudete ani v kombinácií s vysokými podpätkami ani lodičkami. Úplne faux pas spravíte v prípade, ak si k takejto bunde vezmete vysoké podpätky a batoh. Siahnite po klasických čižmách, či pohodlných timberlandach.

Text a foto: Vladimíra Falatová z blogu vladiesblog.blogspot.sk, pixabay

Tagy

bunda kabát rifle