Späť

TRIČKO, KTORÉ VÁM DODÁ SEBAVEDOMIE

19. marec 2016

Tričko – téma často podceňovaná a v iných prípadoch zase preceňovaná. Podceňovaná vtedy, ak sa na túto časť outfitu nekladie prílišný dôraz a znamená pre daného človeka iba kus látky jednoduchého strihu s potlačou, ktorej ani on sám niekedy nerozumie. Pre iných preceňovaná v tom zmysle, že dokonca v zimných mesiacoch od neho neupustia a pri každej príležitosti sa v ňom, aj za cenu možného prechladnutia, predvedú a istým spôsobom tak zároveň vybočujú z radu ľudí zahalených v horúcich rolákoch.

Tričká

Či je to tak, či onak, pravda je taká, že tričko je plnohodnotným kúskom v našom šatníku a treba mu venovať rovnako veľa pozornosti ako iným odevom. Nie je predsa nič horšie, ako keď sa potrebujete obliecť práve do spomínaného trička a ono vám buď nesedí, nemá požadovaný tvar alebo svojim nápisom, či zmesou farieb absolútne nekorešponduje s vaším „ja“. Buďte preto v strehu, a to už pri samotnom výbere a vyvarujte sa minulých chýb, ktoré spôsobili to, že ste sa v ňom cítili absolútne nesvoja.

Tričká

Pozrite si teraz pár pravidiel ako si vybrať to správne tričko, ktoré vám neuberie na nálade, resp. vám ešte na nej pridá. Vy sa budete cítiť sebavedomá a budete sa tak môcť sústrediť na dôležitejšie veci ako len na jeho samotné nosenie.

Tričko vám musí padnúť ako uliate

Vy sa poznáte najlepšie a iba vy viete v čom sa cítite fajn. Ak nemáte ideálnu postavu pravdepodobne si nevyberiete obtiahnutú verziu, ale niečo voľnejšie. Niektoré z vás sú z administratívneho sektora a každý deň sú zvyknuté na blúzky a košele. Tričko je pre vás určite príležitosť ako zmeniť možno častejšie nosené priliehavejšie odevy na totálne voľné.

Tričká

Tričko a materiál

Výber materiálu je opäť na mieste a je veľa možností, ktorý zvoliť. Bavlna má svoje plus a to, že je prírodná a neobsahuje žiadny ropný produkt. Tričko s prímesou elastanu je vhodné vtedy, ak očakávate trošku viac flexi záležitosť a s tým spojenú tvarovú stálosť. Polyester je pre niektorých naozaj nevhodný a v prípade, že nehľadáte funkčné tričko, tak by ste po ňom siahať nemuseli. Ľudia, čo sa nadmerne potia, vedia o čom je reč. Všeobecne však platí, že pri každom materiáli (prírodnom alebo umelom) dbajte na jeho kvalitu, pretože tá sa vám prejaví na pohodlnosti nosenia, trvácnosti a stálosti pôvodného vzhľadu.

Tričká

Výstrih áno, či nie? 

Závisí to od vašich preferencií a to doslovne. V každom prípade je samotný výstrih veľmi ženský, a ak máte pekný dekolt, tak neváhajte. Dajte si však pozor na veľkosť výstrihu a nedovoľte z neho niečomu príliš vytŕčať, napríklad podprsenke. Platí, že menej je niekedy viac. Ak chcete nechať vyniknúť potlač, zvoľte vyššiu verziu s malým výstrihom, prípadne so žiadnym.

Tričká

Potlač ako vyjadrenie svojho pocitu

Buď pocitu alebo názoru na nejakú konkrétnu tému. Je to skvelý spôsob na prezentovanie jasného postoja, ktorým môžete súhlasiť, nesúhlasiť, šokovať, podnietiť k zamysleniu sa, prípadne len jemne naznačiť, či znázorniť. Tu je naozaj veľa možností a každý dobrý nápad je vítaný, ak vás vystihuje alebo prezrádza o vás niečo nové.

Tričká

Odhalený chrbát

Je to vyslovene letný typ a hlavne magnet pre oči okoloidúcich. Krásne zvýrazní váš nežný chrbát, ochladí vás v horúcich dňoch a presvedčí vašou sebavedomosťou v tom najlepšom slova zmysle.

Tričká

Text a foto: Pubo, pixabay

Tagy

tričká trendy potlač výstrih odhalený chrbát