Späť

TENISKY PRE POHODLNÝCH

13. máj 2016

Iste súhlasíte, že pri výbere oblečenia je pohodlie pre každého z vás pravdepodobne najdôležitejšie. V prípade obuvi to platí dvojnásobne, pretože práve obuv vás chráni, a zároveň oddeľuje od zeme, jej drsnosti, nerovnosti a nečistoty.A aby ste sa cítili naozaj komfortne, zvyknete automaticky siahnuť po teniskách, čo je logické a správne. Sú totiž symbolom ľahkého a príjemného celodenného nosenia, no netreba zabúdať aj na to, že rovnako ako odevy podliehajú módnym vplyvom, a preto je dôležité vedieť, v ktorých môžete momentálne štýlovo vykročiť.

Tenisky

Nevinná biela

V dnešnej dobe a vďaka street stylu sa tenisky už nenosia len ako súčasť joggingovej súpravy, ale nájdete ich aj pri ďalších štýloch. Biele tenisky sú asi najvidenejším typom športovej obuvi, ktorý vidíte v uliciach. Svetoznáme a veľmi populárne sú tenisky Originals Superstar od módnej značky Adidas, majú za sebou 45 rokov svojej existencie. Charakterizujú ich predovšetkým tri pruhy na boku a biela gumená okrúhla špička, vďaka ktorej sú tieto legendárne tenisky odolnejšie. A čo sa k nim dobre nosí a je súčasne šik? Napríklad elegantný a ležérny vzhľad pozostávajúci z bielej košele s modrými pruhmi, čiernych úzkych nohavíc a dlhej vesty v ťavej farbe.

Tenisky

Dramatická čierna 

Automaticky, ak ste sa už stali vlastníkom bielych tenisiek, nasleduje kúpa čiernych. Veľmi zaujímavé sú čierne tenisky v kombinácii so zlatou. Disponujú istou dávkou luxusu a môžete si ich vziať aj na rande do luxusnej reštaurácie. Nevadí, že máte tenisky, v tejto farebnej kombinácii si ich pokojne môžete obuť k čiernym zvonovým šatám bez rukávov. Samozrejme, že takéto tenisky môžete nosiť takmer k čomukoľvek, aj k bežným úzkym džínsom, k obľúbenej sivej mikine a k parke s kapucňou.

Tenisky

Dúha nielen po daždi

Len nedávno sa objavila v módnom svete informácia, že módni návrhári sa nechali inšpirovať samotnou dúhou a výsledkom sa stalo oblečenie s motívom spomínanej dúhy. Áno, odteraz nemusíte striehnuť po daždi a čakať kým sa vytvorí očarujúci farebný dúhový oblúk, prineste si dúhu rovno domov, možno aj v podobe nových dúhovaných tenisiek. Na nás tento dizajn tenisiek určite zapôsobil a čo vy, dali by ste sa nimi zlákať? Tip ako nosiť tieto tenisky – žltý top na tenké ramienka a kvalitné módne džínsy.

Tenisky

Kovové odlesky bodujú

Zaobstarať by ste si mali aj tenisky v metalických odtieňoch. Sú totiž veľmi dobre použiteľné s akýmkoľvek odevom. Môžete ich nosiť k elegantnému štýlu, ale aj ako súčasť bežnej voľnočasovej módy. Tenisky v zlatej, striebornej, prípadne medenej doladíte k všetkému a s nimi je to vždy o čosi ľahšie. Zlaté sa hodia skôr k výrazným cukríkovým farbám, kým strieborné sú vhodné k outfitom v pastelových farbách, pričom táto kombinácia pôsobí vzájomne vždy príjemne. A k čomu si takéto tenisky obuť? Odporúčame bledomodré džínsové šaty v dĺžke po kolená.

Tenisky

Vzorované a farebné tenisky sú zárukou inakosti

Ak sa chcete odlíšiť od klasických bielych a čiernych tenisiek, zvoľte napríklad tie so zvieracím vzorom. Je to taký únik od bežného a zaužívaného trendu v teniskovom svete. Rovnako odlišné môžete byť aj vďaka výrazným farbám, či nápaditým šnúrkam. Za predpokladu, že si kúpite vzorované alebo farebné tenisky, pri ich použití sa držte základného pravidla stylingu, čím viac vzorov a farieb na teniskách, tým menej na oblečení. Veľmi obľúbené bývajú kvetované, ktoré sú na jar ako stvorené.

Tenisky

Tenisky

A na záver tenisky v praxi 

Tenisky

Tričká

Autor článku a obrázkov: Pubo

Zdroj obrázkov: Pinterest, Pixabay

Tagy

tenisky džínsy