Späť

DOKONALÝ DOPLNOK NA HLAVU

30. november 2015

Tento módny doplnok je ozaj trendy a štýlový kúsok, ktorý by vám nemal chýbať ani v skrini a ani na hlave. Môžete ho nosiť kdekoľvek, či do práce, do mesta alebo na prechádzku s vaším huňatým domácim miláčikom.

 


Klobúky ste si natoľko obľúbili, že aj túto sezónu vládnu v našich uliciach. Čoraz častejšie vidíte v obchodoch vystavené klobúky rôznych farieb a tvarov.  Z farieb dominujú čierna, sivá, ťavia srsť, bordová, či zelená. Každá z vás si má určite z čoho vyberať.

Klobúky zdobia nielen vašu hlavu, ale hlavne celému vášmu outfitu dodajú ten správny šmrnc. Zahrejú vás a čo je ešte lepšie, ochránia vaše vlasy pred nepríjemným vetrom, či iným nepriaznivým počasím. Klobúk je nielen pre odvážne dievčatá, ale aj pre tie menej sebavedomé. Tie, čo si málo veria, sa pod klobúkom so širokou strieškou dokážu skvelo schovať!

Klobúky sa dajú skombinovať so všetkými druhmi odevu. A k čomu ich teda v tomto chladnom období vlastne nosiť?

Aj v práci môžete byť štýlové

Klobúk sa nosí aj do práce. Môžete si ho dať k elegantnému čiernemu kostýmu, ktorý pozostáva zo štýlových širokých nohavíc s vyvýšeným pásom, čierneho saka a bielej košele s uviazanou čiernou mašličkou u krku. Hrejivou a vrchnou časťou vášho outfitu môže byť dokonale padnúci tmavosivý kabát z kvalitného materiálu. Klobúk môžete zvoliť v klasickej čiernej, tmavosivej alebo aj v trendovej bordovej farbe.

klobúk

Nechajte „zízať“ všetky závistlivé oči na váš klobúk

Chcete byť sexy a príťažlivé? Idete do mesta na kávu a váš okúzľujúci štýl vám nesmie chýbať ani dnes? Váš klobúk skombinujte s kožušinovou vestou alebo farebnou kožušinovou bundou. Ďalej siahnite po zvonových džínsoch, k nim si nahoďte módny rolák a vyskúšajte si obuť semišové čižmy. Samozrejme vám ani teraz nesmie chýbať vaša nová strapcová kabelka. Klobúk sa výborne hodí aj k ponču, ku ktorému si môžete vziať šaty vo vami vyhovujúcej dĺžke; tá však musí korešpondovať s typom vašej postavy. Dokonalosť zavŕšte tak, že necháte spod klobúka vytŕčať krásne zvlnené lokne.

klobúk

V športovom na prechádzku do prírody

Uprednostňujete športovú módu? Tak aj vám nič nebráni, aby ste sa vrhli na klobúk. Skúste ho skombinovať s obľúbenou parkou, s teplým mohérovým svetrom, s módnymi džínsami úzkeho strihu a s pohodlnými nízkymi čižmami. Zaručene uspejete u svojho okolia.

klobúk

Vedeli ste?

Z historických a najmä tých romantických filmov dobre poznáte, že klobúky boli už oddávna neoddeliteľnou súčasťou každého módneho oblečenia. Klobúk si ženy dávali na hlavu, aby pôsobili v spoločnosti vážene. Dominovali výrazné ozdoby ako kvietky, perie, stuhy, či iné ozdoby. Tvar klobúka závisel od funkcie, ktorú mal klobúk plniť, a to buď slúžil na ochranu pred slnečnými lúčmi alebo mal upútať každého na krásnu tvár a šiju jeho majiteľky. 

Čo na to hviezdy

Celebritný vzhľad dokážete dosiahnuť, ak si k svojmu klobúku zvolíte veľké plastové slnečné okuliare. A ktoré hviezdy vedia nosiť klobúky? Určite sú to hollywoodské herečky Jennifer Lopez a Jessica Alba. Avšak „klobúk dole“ pred kráľovnou klobúkov, a to britskou kráľovnou Alžbetou II. A pokiaľ ide o pánov, tak chvála patrí odvahe známeho herca Johnyho Deepa. Zo Slovákov je veľkou fanúšičkou klobúkov bývalá Miss SR Denisa Mendrejová. 

Tak ako, máte už klobúk, ktorý sa stal vaším príjemným spoločníkom po vašich túlavých cestičkách alebo stále váhate s jeho kúpou?

Text a foto: Pubo, pixabay

Tagy

klobúk klobúky Denisa Mendrejová Jennifer Lopez Jessica Alba