Späť

Chlpatinky – nestarnúci trend

02. február 2016

Trend kožušín tu je hádam od pravekej doby. Aj jaskynné ženy im prepadli a nosili ich nielen kvôli tomu, aby im bolo teplo, ale taktiež sa chceli parádiť, páčiť sa svojím chlapom. I keď vyberať z niečoho iného veľmi nemali. Vzhľadom na bohatú ponuku, si v súčasnosti môžeme vybrať kožušinu svojich snov. Sú súčasťou našej zimnej garderóby.Mnohé z nás sa tešia na zimu, pretože môžeme konečne zo svojich šatníkoch vybrať veci, ktoré v lete schovávame a ktoré máme schované na dne svojho šatníka. Okrem dlhých šálov, štýlových kabátikoch, či kvalitných páperových búnd, nám nesmie chýbať luxusná chlpatá bundička alebo kožúšok. Nehovoriac o počte. Jedná nám nestačí. Stávame sa čoraz závislejšie a každoročne svoju zbierku o tieto trendy kúsky rozširujeme.

Chlpatinky

Chlpatinky

Kožušiny súčasnosti 

Kedysi na uliciach nebolo vidieť toľko outfitov, ktorého súčasťou bola kožušina. Slovenky a Češky naberajú čoraz viac odvahy na nosenie kožušín. A robia dobre. Ak nosíte kožušiny, každý na vás pozerá, či je tá kožušina pravá. Ak zistia, že áno, ukazovanie prstom vás rozhodne neminie. Ja osobne sa prikláňam k väčšine, ktorí sú zástancami umelých kožušín, nie som za to, aby zviera trpelo, aby sme mu odobrali to, čo mu patrí. Ani človek bez kože nemôže prežiť, tak ako aj zviera bez kožuchu. Dnešný trh ponúka bohatý výber kožušín, ktoré sa prifarbujú, tým pádom vznikajú rôzne farebné a vzorové variácie kožušín. Navyše to, či je kožušina pravá alebo nie je, nevidno. 

Chlpatinky

Chlpatinky

Ako áno, ako radšej nie 

Pokiaľ nechcete veľmi pútať pozornosť, voľte radšej jednofarebné a striedmejšie kožušiny. Skvelo si budú rozumieť spolu s členkovými čižmami alebo s vysokými čižmami a džínsami. Vyberajte radšej zo skinny džínsov, aby ste nepôsobili ako medvedica alebo ako Yeti. Čerešničkou na torte budú kožené rukavice, vďaka ktorým celkový outfit naberie ten správny šmrnc. Keďže kožušiny rozširujú, oblúkom by sa im mali vyhnúť ženy s pár kilami navyše a nízke ženy. Pri kombinovaní to s kožušinami nepreháňajte. Pokiaľ na seba zoberiete kožuch, kožušinové kabelky a všetko čo je s kožušinou, nechajte radšej doma. Nevyzeralo by to štýlovo, luxusne a šik zároveň, ale akoby ste išli na Sibír. Kožuch sa skvelo hodí aj k plesovým šatám, keď sa presúvate z miesta na miesto. Pri takejto udalosti zabudnite na páperovú bundu. Je to vrchol nevkusu. 

Chlpatinky


Text a foto: Vladimíra Falatová z blogu vladiesblog.blogspot.sk


Tagy

chlpatinky kabáty kožušiny