Späť

Prečo mám mať kvalitnú kabelku?

09. február 2016

Tak ako vám v šatníku nesmie chýbať spodná bielizeň, tričká, nohavice, svetre, saká, bundy, tak ani dobrá kabelka by vám v ňom zaručene nemala chýbať. Kabelka patrí k najzákladnejším doplnkom žien.


Na úvod si povieme čosi o kabelkách. Kabelky sa menia podľa historických období, vzhľadom k čomu prešli rôznymi tvarmi. Do dejín sa zapísali už v starovekom Egypte a Grécku, neskôr v stredoveku. V minulosti ich nosili nielen ženy, ale aj muži, a to najmä pri poľnohospodárskych prácach. V 18. storočí boli známe najmä pompadúrky, v 19. stor. sa nosili miniatúrne kabelky zdobené strapcami. Devätnástemu storočiu vďačíme aj za kožené kabelky. Dvadsiate storočie prinieslo zmenu – doplnky už nemuseli ladiť s celkovým oblečením. Dámy si mohli vybrať tú kabelku, ktorá im padla do oka.

V súčasnosti módne trendy nediktujú rovnakú farbu topánok a kabelky zároveň. Päťdesiate roky 20. storočia priniesli vznik významných dizajnérskych značiek, ako je Chanel, Louis Vuitton, či Hermes. Dnes je kabelka nielen módnou záležitosťou, ale aj nenahraditeľným doplnkom každej ženy.

kabelky

Jednu „kvalitku“ musíte mať

Existujú niektoré kabelky, ktoré sa hlboko zapísali do módnej slávy a nejedná z nás by chcela vlastniť tento luxusný klenot. Pri pohľade na ne nám srdce piští... Takéto kabelky stoja nemalé peniaze, cena stúpa vzhľadom na materiál, ktorý sa použil, techniky a samotné spracovanie. Ale na druhej strane vám vydržia niekoľko rokov. Trvalo by nám (normálnym smrteľníčkam) veľmi dlho, než by sme si na ne stihli našetriť, ani hladovanie by nám nepomohlo. Jedine, žeby vám na ňu niekto prispel. Ale vráťme sa späť do reality, nie sme vo filme. Nielen známa značka vám zaručí kvalitu kabelky, ale aj známy obchod na kvalitnej úrovni, ktoré ponúkajú kabelky v rôznych trendy prevedeniach. Menej, než za kabelku značky Chanel alebo Guess vás vyjdú kabelky značky Michael Kors, s. Oliver, Carmelo, Dakine, Tangerin alebo kabelky značky Zara, Mango, Parfois a pod. Aj tu budete musieť pustiť z vašej peňaženky pár eur, ale je to vždy pre váš rozpočet prijateľnejšie. Investícia sa vám zaručene vyplatí. Kabelka sa vám tak skoro neošúcha, nezničí, vydrží dlhú dobu, preto investujte skôr do neutrálnych farieb, než do krikľavých. Veľkým oblúkom sa vyhýbajte fejkovým kabelkám! Ak si myslíte, že to nie je vidieť, mýlite sa.

kabelky

Ikonické kabelky

Kabelka Chanel 2,55 od módnej návrhárky Coco Chanel patrí medzi najsilnejšiu ikonu. Kabelka známa najmä svojím retiazkovým remienkom a dokonalým prešívaním, vyrobená z kože, ktorú módna návrhárka Coco Chanel navrhla najprv pre seba. Číslo označuje dátum výroby, a to február 1 955. Nosí ju Jessica Alba, Cameron Diaz, Nicole Richie a tiež niekoľko svetoznámych módnych blogeriek. 

kabelky

Známa značka Hermes sa preslávila svojimi Birkin bag. Každá by sme ju chceli, ale skutočne si ju dovoliť môže len málokto. Kabelka dostala názov po známej herečke a speváčke Jane Birkin. Predstavuje symbol kvality a vysokej ceny. Jej obľube sa teší niekoľko celebrít a módnych ikon, akou je Victoria Beckham, Miranda Kerr, či speváčka Jennifer Lopez. 

kabelky

Kabelku značky Michael Kors vidieť v našich končinách čoraz častejšie. Je to nielen kvôli kvalitnej výrobe, prepracovanosti, ale aj kvôli svoje cenovej dostupnosti. Značka Michael Kors nemá bohatú históriu, než tie ostatné, no napriek tomu je najviac kopírovaná. Preto si dávajte pozor na to, či kupujete originál alebo fake. Pýšiť sa ňou môže Heidi Klum, či Zoe Saldana. 

kabelky

Text a foto: Vladimíra Falatová z blogu vladiesblog.blogspot.sk

Vladimíra Fatalová

Tagy

kabelka s. Oliver Dakine Jessica Alba Cameron Diaz Nicole Richie Chanel Louis Vuitton Hermes