Späť

Pánske tašky messenger - crossbody

29. apríl 2016

Vstup pánskej tašky do sveta módy bol pomerne náročný a trval dlho. Bolo to tak najmä kvôli veľmi silným predsudkom spájaných s pánskou taškou. Časy sa menia a pánske tašky si už vybojovali svoje pomerne stabilné miesto do takej miery, že ich vzali na milosť aj módne značky ako napr. Levi´s, Herschel, S. Oliver, Dakine a i.


Dnes si bližšie posvietime na pánske tašky cez plece (messengery, crossbody).

Pánska taška

Kedy a ako to vlastne celé začalo?

S pojmom pánska taška sa po prvý raz stretávame v roku 1926. Ide o obdobie, v ktorom sa k slovu dostali aktovky alebo kufríky. Bola to výsada najmä právnikov, ktorí so sebou nosili dôležité zmluvy, papiere, knihy alebo rôzne citlivé materiály. Aktovky a kufríky boli vyrábané z kože.

V súčasnosti sa trendy zmenili. Samozrejme, že kufríky a aktovky prežili až dodnes, ale nejde už len o ne.

Pánska taška

Výhody pánskej tašky

Vďaka pánskym taškám už muži nemusia nosiť mobil, peňaženku a kľúče vo vreckách alebo v rukách. Samozrejme, pre muža znamená pánska taška niečo úplne iné ako pre ženu a nemá zmysel to porovnávať.

Muži majú radi praktickosť a účelovosť. Pánske tašky spĺňajú obe tieto požiadavky. Celkovo sa pánske tašky vyznačujú tým, že sú praktické, majú dostatočný úložný priestor a samozrejmosťou sú aj rôzne vrecká a priehradky. Je predsa dôležité mať v taške odložené kľúče, mobil, peňaženku alebo iné dôležité veci dostatočne prehľadne na to, aby sme ich nemuseli hladať pol dňa. Obzvlášť na kľúče by niekedy človek potreboval doslova „poplašňák“.

Muži majú na výber pánske tašky rôznych veľkostí a prevedení. Od najmenších veľkostí až po tašky pre notebooky alebo tablety. Pánske tašky majú vždy jednoduché zapínanie. Ďalšou výhodou pánskej tašky cez plece je to, že pri jeho nosení majú muži obe ruky voľné a je to aj veľmi pohodlné.

Pánska taška

Samozrejmosťou je kvalitný materiál nenáročný na údržbu. Môžete si vybrať z ponuky aj podľa toho, či potrebujete tašku na notebook alebo tablet; pre bežný deň alebo niečo formálnejšie na pracovné stretnutie.

Je veľmi výhodné mať doma na výber viac pánskych tašiek vo viacerých veľkostiach, aby ste boli pripravení na každú príležitosť. Menšie rozmery pánskej tašky sú vhodné, ak s niekým chcete skočiť na kávu, alebo si v meste potrebujete len niečo vybaviť. Pánske tašky sú tiež veľmi praktické ako príručná batožina do lietadla.

Pánska taška

Tašky na notebooky a tablety

Pri pánskych taškách určených na notebooky alebo tablety je veľmi dôležité funkčné usporiadanie priestoru. Musí byť dostatočne priestranná a priestor určený pre uloženie notebooku alebo tabletu musí byť oddelený. Dôležité sú aj oddelené priehradky na dokumenty, písacie potreby a osobné veci. Pánske tašky na notebooky alebo tablety sú veľmi obľúbené aj u študentov.

Pánska taška

Elegantne alebo športovo?

V súčasnosti sú pánske tašky rovnocennou náhradou ku kufríkom alebo aktovkám. Sú veľmi univerzálne a s ohľadom na pestrú paletu farieb a vzorov skvelo dopĺňajú pánske oblečenie, či ide o tričko, sveter alebo sako. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Pánska taška

Pánska taška by mala výzorovo aj rozmerovo zodpovedať svojmu účelu. Na formálnejšie stretnutia alebo pracovné rokovania ja vhodné zvoliť si pánsku tašku v decentných tónoch hnedej, sivej alebo čiernej. Na formálne príležitosti sú vhodné kožené tašky, či už z hladkej alebo brúsenej kože, po prípade imitácie kože.

Je veľmi praktické, ak pánska taška má okrem remeňa na plece aj kratšie rúčky na držanie. Ak idete na pracovné rokovanie a máte oblečený oblek, tak vám popruh zbytočne neničí látku saka.

Pánska taška

Momentálne je pánska taška už samozrejmosťou vo väčšine domácností. Možností na výber je čoraz viac a svet módy sa prispôsobuje očakávaniam svojich klientov.

Z populárnych osobností nosia radi pánske tašky aj Brad Pitt alebo Robet Downey Jr.


Text: Katarína

Fotot: Pixabay, VyzerajDobre.sk

Tagy

pánska taška crossbody messenger Levi´s Herschel S. Oliver Dakine Brad Pitt Robet Downey Jr.