Späť

DŽÍNSY S POTLAČOU – PREČO ICH MAŤ

11. apríl 2016

Zamysleli ste sa už niekedy pri pohľade na všetkých tých ľudí okolo, čo si v skutočnosti obliekajú a koľkokrát svoje veci obmieňajú? Mnohé z vás si teraz hovoria: áno, jasné, že si to všímam a ľudia sa obliekajú čoraz lepšie“. Spýtam sa ale konkrétne: „Je to tak aj v prípade spodnej časti tela?“. Aha, tu už tá odpoveď až taká jednoznačná asi nie je. Pravdou je, že ženy jednoducho väčšinu času trávia vyberaním topov, košieľ, topánok, kabeliek ako džínsov. Dôvodom je menej nadšenia pri vyberaní džínsov – väčšinou sú takmer identické. Alebo sa to len zdá?

 

Ak zadáte do vyhľadávača „jeans with print“, otvorí sa vám nový rozmer módy a vaše city už viac nezostanú v tomto ohľade chladné. To, že džínsy s potlačou vždy zabodujú, vedia aj Jessica Alba, Rihanna, či Blake Lively. Tak poďte si teda v skratke spolu pozrieť pár inšpirácií pre kreatívne pôsobiace džínsy, a to rovno s potlačou.

Džínsy s potlačou

S kvetmi (floral print)

Pre milovníčky kvetov a všetkých možných farieb je táto voľba ako stvorená a bolo by hriechom ju nevyužiť. Nechajte vyniknúť farby kvetov na džínsoch a top už len dolaďte v jednej farbe. Budete pôsobiť sviežo a optimizmus z vás bude sršať jedna radosť. No priznajte sa, koľko ich už máte v šatníku?

Džínsy s potlačou

Ultra skinny džínsy LEE v strihu Scarlett s nádhernou kvetovou printovou úpravou v e-shope VyzerajDobre.sk.

Džínsy s potlačou

S bodkami (dotted print)

V tomto prípade máte na starosti len výber bodiek podľa veľkosti a farby. Je úžasné ako málo stačí k tomu, aby ste vybočili zo šedého priemeru. Podobne ako s bodkami, tak aj s inými tvarmi je možné dosiahnuť rovnakého výsledku, a preto sa riaďte heslom, že v móde je dovolené všetko. Na mieste sú štvorčeky, pásiky, hviezdičky, srdiečka, fľaše, bozky, hudobné nástroje a ďalších nekonečno možností.

Džínsy s potlačou

Posprejované a pomaľované (spray and painted print)

Tu je skvelá príležitosť ako sa predviesť v týchto končinách (na Slovensku) trošku netradične. Určite budete jedna z mála, ktorá sa odváži takto obliecť, a preto buďte pripravená na nekončiace pohľady na každom kroku. To, či sa stretnú s pochopením alebo nie, bude pre vás určitým spôsobom výzva, ktorá sa len tak neodmieta, čo poviete? Aj v tomto prípade nezabúdajte, že skôr ako si ich oblečiete, radšej trikrát popremýšľajte, či už toho spreju a farieb nie je až príliš, a či ste neprekročili tú pomyselnú hranicu gýču.

Džínsy s potlačou

S konkrétnym obrazom

Predstavte si, že máte na celých svojich džínsoch celoplošnú fotku niečoho (krajina, stromy, pláž, mesto, ulica a pod.). No nie je to super?

Džínsy s potlačou

„Nažehlite si“

Pravdepodobne klasické džínsy máte všetci, ale tie, ktoré letia teraz vám určite chýbajú. Vaše nové džínsy by mali aktuálne zdobiť farebné nažehlovačky, prípadne nášivky, preto tento trend nemôžete toho času bezdôvodne opomenúť. Takéto džínsy si môžete buď kúpiť alebo nechajte to na svoju šikovnosť a doma si nažehlite/našite na svoje staré džínsy nejaké zaujímavé obrázky. Originálne zdobené džínsy nažehľovačkami (nášivkami) potešia každého, kto ako dieťa nosieval nažehľovačky (nášivky) na tričkách, či džínsových bundách. Pripomínajú detstvo a časy, keď mamy nimi schovávali nechcené diery na oblečení, ktoré sa ich deťom vytvorili počas hrania sa na pieskovisku a na preliezkach. Keďže sa týmto trendom vraciate do detských čias môžu sa vám takto zdobené džínsy zdať infantilné. Ale, ak ich budete nosiť ako módne ikony, nemôže sa vám stať, že v nich nezažiarite. Tak čo, ako sa vám páči tento módny výstrelok?

Džínsy s potlačou

A aj slovenská módna blogerka Katarína z blogu www.katharine-fashionisbeautiful.com nosí džínsy s potlačou.
Džínsy s potlačou
Text: Pubo

Foto: pixabay, Pubo, zdroj: Pinterest

Tagy

džínsy džínsy s potlačou